کاندیداتوری مجمع نمایندگان فعلی و کارنامه ناموفق !

✍نویسنده :مظفر امیدی |بلوطستان

متاسفانه طی چهار سال گذشته شاهد بودیم که نمایندگان لرستان نه توانستند در قامت رجال کشوری ظاهر شوند و نه به عنوان سفیران این دیار ، توانایی حل معضلات و مشکلات حوزه انتخابیه خویش را در وسع خود داشته اند! براستی که در کارنامه چهارساله عملکرد آنان ، بزرگترین مشکل فرهنگی -اجتماعی

– سیاسی و عمرانی – بیکاری و اشتغالزایی حوزه های انتخابیه ی شان که در اولویت کاری بودند عبارت از : -عزل و نصب بخشدار جاپلق ،گراب و معمولان و درب گنبد و کاکاوند و کوهنانی و…بود! 

– بزرگترین مصیبت و دغدغه فکری و معنوی آنان، اشتباه چاپی و تایپی شعار  اذان در کتابچه آموزشی مقطع متوسطه اول در شهرستان ازنا و یا اعطای مجوز اجرای تئاتری، در شهرستان خرم آباد و کنسرت های موسیقی بوده است !

– بزرگترین افتخار و کار فرهنگی نمایندگان لرستان ، عزل و نصب “چهار مدیرکل آموزش و پرورش “در لرستان و تحصن در وزارتخانه و دفتر وزیر بود تا شاهد افت کیفی آموزش و بی ثباتی مدیریتی در عریض ترین و مهمترین دستگاه تعلیم و تربیت استان باشیم !

– بیشترین مطالب آنان در نطق های پیش از دستور ، تاختن بر مدیران جزء و کنترل مدار مدیریتی دولت در استان و یا تهدید وزیران به استیضاح  بوده است!

– شاخصه بارز آنان “سکوت در برابر فساد و حواشی و دم فرو بستن به وقت گفتن بود ”

– بیشترین موفقیت نمایندگان “عزل مدیران لایق و توانمند و تلاش در بکارگیری مدیران ضعیف و همسو و انزوای نخبگان استان  بوده است .”

همچنین انفعال این عزیزان در مسائل کلان کشوری را نیز باید در کارنامه ی آنان متذکر شد تا موجب تنویر افکار عمومی و حرکت در جهت خودآگاهی و دگر آگاهی  شهروندان شود  ؛ نمایندگان لرستان همواره یا در مسائل کلان کشوری نتوانسته اند ابراز نظر کنند و یا اینکه مواضع اتخاذ شده آنان صرفا با عینک حزبی و گرایشی و یا بر خلاف منافع و مصالح عمومی مردم و کشور بوده است ؛به یاد داریم که برخی ها چگونه در برابر “برجام “موضع انتقادی گرفتند ؛  می بینیم که برخی از آنان پس از اعلان تغییر نرخ بنزین و در آستانه انتخابات بلافاصله و قبل از سایر نمایندگان کشور و مغایر رویه و عادت چهارساله ،موضع انتقادی علیه دولت گرفتند و متاسفانه  پس از۲۴ ساعت مهرسکوت بر لبان خود زده و بازهم به رسم (عادت دیرینه بر سر جای خود ساکت و آرام )نشستند و از آن [مواضع احساسی و هیجانی و به زعم خویش وظیفه حقوقی مجلس] فاصله گرفتند و تا امروز نظاره گر وقایع و اعتراضات مردمی بوده و هیچ حرف و تحلیلی در صحن علنی مجلس در خصوص بنزین و حوادث بنزینی نداشتند و اگر هم اشاره ای داشتند گذرا و کلیشه ای بود . 

آنچه که براستی تنها  فصل مشترک مجمع نمایندگان لرستان در طی این چهار سال بوده است، توافق نانوشته آنان برای تصاحب سیستم مدیریتی و سکوت در قبال رویدادهای دیگر بوده است .

اینک بنظر می رسد  نمایندگان فعلی با دو راهی ذیل مواجه اند : عدم ثبت نام در کاندیداتوری انتخابات مجلس یازدهم  یا رویارویی با”نه بزرگ مردم در انتخابات آتی است !

در کانال تلگرام اشترانکوه عضو شوید

WWW t.me/oshtrankoh

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *